אירועי המועצה

תחרות "מקווה נאה בישראל יפה"

"מקווה נאה בישראל יפה"
ברכות לצוות מקווה "ישראל" שכון ג'

על זכייתו ב- 5 כוכבים בתחרות "מקווה נאה לשנת 2022" ,

אנו רוצים להודות לצוות המקוואות ,

רחלי אלמלם אחראית מקוואות , לבלניות רוית רחמים אביגיל ישראלי כרמית אבו ולימור עזריאל

שעשו ועושות את עבודתן על הצד הטוב ביותר למען בנות ישראל ,

נברך כל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה , ה' ישלם שכרן ! …

                                                                                              

 

  11.1.23

-הודעה לעיתונות-

לאחר 3 שנות הפסקה "תחרות מקווה נאה בישראל יפה" חזרה במלוא הדרה:

 

המשרד לשירותי דת והמועצה לישראל יפה דירגו לנשות ישראל את המקוואות הציבוריים האיכותיים והבולטים בישראל לשנת 2022

 

אחת התחנות החשובות של כל אישה יהודייה לפני חתונתה ובמהלך הנישואין, היא טבילת היטהרות במקווה. עבור חלקן הגדול של הנשים מדובר בחוויה, ללא היכרות מוקדמת וללא יכולת אמיתית להשוות בין המקוואות השונים. בבחירת מקווה עומדות לרשות הנשים מגוון אפשרויות, השאלה היא היכן נמצאים המקוואות הטובים ביותר?

 

המועצה לישראל יפה והמשרד לשירותי דת, עשו סדר עבור ציבור הנשים בישראל על מנת לעזור לכל אישה לבחור את המקווה האיכותי ביותר והמתאים ביותר לצרכיה ברחבי הארץ.

 

במהלך החודשים האחרונים בדקו מתנדבי המועצה לישראל יפה כ- 110 מקוואות ציבוריים בכל הארץ, כלל המקוואות שהתמודדו בתחרות הינם מקוואות ברמה הגבוהה ביותר מתוך כ-900 מקוואות ציבוריים ברחבי הארץ. במטרה להציג בפני ציבור הנשים את המקווה הכי איכותי שיש באזור מגוריהן. במסגרת התחרות נבדקו החזות החיצונית והפנימית של המקוואות, תאורה, אביזרי נוחות, חדר הכלה, מיזוג, נוחות השימוש, נגישות לנכות, בטיחות המבנה והטובלות, העמדת הציוד הדרוש לטובלות, ניקיונו וטיב השירות. כמו כן, נבדק תחום איכות סביבה, חיסכון אנרגטי, הפרדת אשפה וחיסכון במים.

הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית מרן הרב יצחק יוסף שלח את ברכתו למשתתפי האירוע וברך על היוזמה של המשרד לשירותי דת ואיחל הצלחה לשר ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי שתחום טהרת עם ישראל הינו בראש מעייניו.

ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי השר לשירותי דת, שנבצר ממנו להשתתף באירוע בשל הלווית זקן מועצת חכמי התורה מרן הרב שמעון בעדני זצ"ל מסר את ברכתו למשתתפים ולעושים במלאכה והבטיח כי בשנות כהונתו, יגדלו תקציבי הפיתוח למקוואות באופן משמעותי, מה שיאפשר מקוואות ברמה גבוהה בכל רחבי הארץ.

 

מר גל שם טוב, מנכ"ל המשרד לשירותי דת, אמר :" המקוואות שזכו מהווים את חלון הראווה לפנים היפות של שירותי הדת שאנו מעניקים. המשרד לשירותי דת רואה בשיפור הפיזי של מקוואות הנשים במקביל לשיפור תנאי הבלניות חשיבות עליונה. המקוואות  שזכו מציבים סטנדרט חדש לכלל המקוואות ברחבי הארץ".

 

12 המקוואות אשר זכו באותות הצטיינות,

60 מקוואות נוספים בציון 5 כוכבים בניהם מקווה "ישראל" שכון ג' בבית שאן 

ו-12 בציון 4 כוכבים.

תחרות "מקווה נאה בישראל יפה", נערכת לאחר הפסקה של 3 שנים , ומנוהלת על ידי צוות היגוי בכיר מטעם נציגי המועצה לישראל יפה ונציגי המשרד לשירותי דת בראשות עובדי/ות אגף מבני דת במשרד לשירותי דת. בראש צוות השיפוט התחרות השנה עמדו, הגב' מרים פרץ והשופט הראשי מר יגאל גואטה.

לדברי מנכ"ל המועצה לישראל יפה, ויצמן משיח, "מקוואות, בניגוד לתפיסה הרווחת בקרב חלק מהציבור, מהווה מתקן טהרה בו משתמשות נשים מכלל ציבור הנשים היהודיות בישראל, לפחות פעם אחת בחייהן, כמו לפני הנישואין. אנו רואים בתחרות זאת, משום מתן שרות וכלים בדוקים לכלל הנשים לבחור את המקווה הכי איכותי בהיבטים של ניראות, נגישות, בטיחות ופרטיות, לצד סוגיות סביבתיות מתבקשות".